Wydarzenia

I Miejski Bieg na Orientację

RZESZÓW. Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w Miejskim Biegu na Orientację, to ma dużo czasu, by przygotować swoją formę do października, wtedy to odbędzie się impreza po raz pierwszy. 

Data: 11/10/2014 | Miejsce:

Letni wypoczynek w Rzeszowskim Domu Kultury

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury w okresie wakacyjnym zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 7 do 12 lat (rocznik 2002 - 2007) na letni wypoczynek. Zajęcia organizowane będą od 30 czerwca do 1 sierpnia 2014 r., od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 - 14:00.

Data: 30/06/2014 - 31/08/2014 | Miejsce: Rzeszowski Dom Kultury

Metallica, Scorpions, Aerosmith, Nightwish, Apocalyptica i inni na żywo... czyli Symphonica w Rzeszowie

RZESZÓW. Już 14 września w Filharmonii Podkarpackiej będziemy świadkiem premierowego muzycznego widowiska Symphonica.  Dźwięk, ruch, obraz i światło utworzą metafizyczny spektakl, a w tej niezwykłej oprawie usłyszeć można będzie ponadczasowe rockowe i metalowe ballady takich grup jak Metallica, Scorpions, Aerosmith, Nightwish, Apocalyptica, instrumentalne dzieła gigantów gitary (Steve Vai) oraz pełne niepokoju kompozycje nurtu grunge (Nirvana, Pearl Jam, Soundgarden).

Data: 14/09/2014 | Miejsce: Filharmonia Podkarpacka

Koncert Hey Unplugged w Filharmonii Podkarpackiej

RZESZÓW. Po sukcesie wiosennych koncertów, na specjalne życzenie fanów, HEY ponownie wyłączy prąd i zaprezentuje swoje piosenki w wersjach akustycznych! w Rzeszowie koncert odbędzie się w Filharmonii Podkarpackiej. 

Data: 04/10/2014 | Miejsce: Filharmonia Podkarpacka

Konkurs fotograficzny! Jaki jest związek historii i kultury z wodą na Podkarpaciu?

RZESZÓW/ PODKARPACIE. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców Podkarpacia do udziału w konkursie fotograficznym: „Cokolwiek kiedykolwiek gdziekolwiek się działo spisane jest na wodzie babel (…). Związek kultury i historii z wodą” (w tytule fragment wiersza W. Szymborskiej „Woda”).

Data: 08/07/2014 - 31/08/2014 | Miejsce:

70.rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i specjalna wystawa

RZESZÓW. Z okazji  70. rocznicy Powstania Warszawskiego w  Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbędzie się wystawę „Chcieli być wolni i wolność sobie zawdzięczać”.

Data: 30/07/2014 - 08/09/2014 | Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka przy ul. Sokoła

„Spotkania z DOBRĄ MAMĄ” czyli warsztaty dla kobiet w ciąży

RZESZÓW. W Rzeszowie odbędą się kolejne, bo już szóste  bezpłatne warsztaty dla mam z cyklu „Spotkania z DOBRĄ MAMĄ”. Hasłem przewodnim wydarzenia będzie „Rodzice dobrze przygotowani na dziecko”.

Data: 17/09/2014 | Miejsce: Hotel Bristol Rzeszów

MEGA Rzeszów Conference. Prelegentem m.in. Jacek Rozenek

RZESZÓW. 23 i 24 października w Hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie odbędzie się kolejna odsłona MEGA Rzeszów Conference. Dwudniowa konferencja po raz kolejny zintegruje dwie dziedziny – marketing i sprzedaż. Do tego będą wybitni prelegenci, praktyczne warsztaty, szkolenia i networking.

Data: 23/10/2014 - 24/10/2014 | Miejsce: Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów

Odwiedź Japonię, nie ruszając się z Rzeszowa

RZESZÓW. 3 września odbędzie się kolejne spotkanie z serii „Breaking Stereotypes”. Tym razem Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO zaprasza na podróż   po kraju powszechnie nazywanym w Polsce „Krajem Kwitnącej Wiśni” i „Wschodzącego Słońca”. 

Data: 03/09/2014 | Miejsce: Trattoria Al Forno

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wystąpi w Rzeszowie

RZESZÓW. W niedzielę, 31 sierpnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" . Będzie on bezpłatny. 

Data: 31/08/2014 | Miejsce: Rzeszów, rynek

Jak wyglądał Rzeszów w obiektywie okupanta?

RZESZÓW. 1 września w Galerii Miasta odbędzie się wernisaż wystawy "Rzeszów w obiektywie okupanta". Oprócz zdjęć, można będzie też zobaczyć specjalną prezentację multimedialną, przygotowana na to wydarzenie. 

Data: 01/09/2014 | Miejsce: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa

Spotkanie ze strażakami. W kinie

RZESZÓW. W niedzielę, 31 sierpnia w Kinie Helios przy Powstańców Warszawy na filmowym poranku, organizowanym dla dzieci pojawią się strażacy. Będą to strażacy z OSP Słocina, którzy przyjadą wozem strażackim. 

Data: 31/08/2014 | Miejsce: Kino Helios

Gra Miejska „RZESZOWSKIMI ul.ICZKAMI” wkrótce w naszym mieście

RZESZÓW. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza dzieci, opiekunów oraz młodzież do uczestnictwa w Grze Miejskiej „RZESZOWSKIMI ul.ICZKAMI”. Start 19 września 2014 r. o godz. 10.00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

Data: 19/09/2014 | Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla DzIeci i Młodzieży

"Narodowe czytanie" również w Rzeszowie. Pod Fontanną Multimedialną

RZESZÓW. Już 6 września odbędzie się akcja "Narodowe czytanie" stworzona z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego. W Rzeszowie również będziemy czytać. Dodatkiem mają być inscenizacje teatralne oraz pokaz Fontanny Multimedialnej. 

Data: 06/09/2014 | Miejsce: Fontanna Multimedialna